Pozew o rozwód. Wszystko co powinieneś wiedzieć przed rozprawą

Po ostatnim tygodniu zadał mnie dość interesujące pytanie zaś mianowicie jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód. Jego sytuację rodzinną znam tylko wraz z opowieści, ale jedno potrafię stwierdzić całą pewnością. Sąsiad nie należy do osób zamożnych. Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu jego sprawa finansowa wyglądała zupełnie inaczej. Był właścicielem stosunkowo właściwie prosperującej firmy, która działała prężnie na rynku obrotu nieruchomościami.

Wszystko zmieniło się, kiedy nastał światowy recesja. Kolega musiał zamknąć firmę i zwolnić wszystkich zatrudnionych. W tym okresie doszły jego problemy natury psychicznej ze skłonnością do depresji i okresowe nadużywanie napojów alkoholowych. Po pewnym czasie nastąpił kolejny cios, gdy wraz z mieszkania wyprowadziła się jego żona. Rozpad jego związku małżeńskiego był już faktem. Przy tym momencie znajomy związał się z inną kobietą i chce uregulować własny stan cywilny od witryny formalnej. Nie mając gotówki na adwokata szuka wskazówki jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód.

W pierwszej kolejności koniecznym jest sporządzenie należytego wniosku w sądzie właściwym do rozpatrzenia przedmiotowej kwestii. We wniosku wskazujemy, że chcemy być zwolnieni wraz z kosztów sądowych i chcemy, aby został tutaj jest jego komentarz nam wyznaczony pełnomocnik z urzędu. Ma możliwość to być adwokat bądź też radca prawny. Służące do samego wniosku dołączamy używane przez nas oświadczenie majątkowe gdzie wskazujemy ile wynosi nasz zysk, jaki majątek posiadamy, jak jest nasz stan rodzinny i ile zarabiają poszczególni członkowie.

Jeżeli nasz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód zostanie uwzględniony przez zdanie to sam pozew będzie już sporządzany przez zawodowego pełnomocnika, który poprowadzi naszą sprawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *